Шалва Амонашвілі: 7 мудрих порад учителям і батькам у вихованні.

Шалва Амонашвілі: 7 мудрих порад учителям і батькам у вихованні.

 Чому вчителю не варто розмахувати перед учнями оцінкою, наче жезлом? Як дарувати дитині подарунки правильно? Чому зелена паста в зошитах учнів — це краще, ніж червона? Якими учнями варто пишатися? На ці та інші запитання відповів під час зустрічі з освітянами в Києві засновник гуманної педагогіки Шалва Амонашвілі.

Детальніше »»»


НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА У ШКОЛІ СВЯТОЇ СОФІЇ

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА У ШКОЛІ СВЯТОЇ СОФІЇ

 Мирослава Товкало, заступник директора з навчально-методичної роботи львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, член робочої групи зі свторення державного стандарту початкової школи.

Формування моральноетичних цінностей – це той принцип Нової української школи, над втіленням якого школа св. Софії працює від дня заснування.

         Попри завантаженість старих програм великою кількістю фактажу, що його треба було запам’ятовувати, і мало часу на розвиток умінь учнів, педагоги школи св. Софії віддавна намагалися впроваджувати компетентнісний підхід, який ґрунтується на тому, що учні навчаються через діяльність – здобуття конкретних умінь, формування цінностей та конструювання знань, а не за допомогою механічного запам’ятовування фактів та правил. Погодьтеся, для навчання ефективніше, коли учні самі створюють правила, спираючись на власний досвід, вчаться мислити і діяти в нових і непередбачуваних обставинах, а не коли їм нав’язують певні стереотипи, над якими не треба замислюватися.

         Тому, до речі, у новому Стандарті початкової освіти немає звичного переліку тем програми, а окреслюються вміння дитини. А отже, не тільки вчителі, а навіть батьки зможуть стежити за розвитком цих умінь, бо бачитимуть їхній вияв удома, в конкретних життєвих ситуаціях.

         Для педагогів школи св. Софії очевидна істина, що кожна дитина має право на навчання через гру, практичну діяльність, вихід за межі класу. Адже діти найкраще пізнають світ, коли виходять за межі приміщення класу – досліджують власне шкільне подвір’я, мандрують парком чи лісом, відвідують музей чи бібліотеку. Якраз тому у школі св. Софії екскурсії, пізнавальні мандрівки, реколекції – популярний метод навчання.

         Одним із найважливіших принципів гармонійного розвитку дитини є радість пізнання. Для кожної дитини пізнавати – природний процес. Дитина прагне спостерігати, запитувати, досліджувати. Такі відкриття приносять радість дитині, тому в обов’язкових результатах навчання нового Стандарту початкової освіти визначено цей важливий ціннісний компонент – «читаю для задоволення», «творю для задоволення», «описую те, про що дізнався/-лася, радіючи пізнанню нового», «пояснюю, від чого одержую насолоду у власній творчості» тощо.

         Формування морально-етичних цінностей – це той принцип Нової української школи, над втіленням якого школа св. Софії працює від дня заснування. Йдеться передусім про виховання доброти, справедливості, милосердя, чесності, відваги, наполегливості, плекання лідерських якостей, любові до рідного краю. Що важливо, ці тези стали основою для формування обов’язкових результатів навчання нового Стандарту початкової освіти. От, наприклад, в інформатичній галузі серед обов’язкових результатів навчання ми читаємо такий: «підписує власні роботи, відрізняючи їх від чужих; не списує і не дає списувати».

 

          І якщо така, на перший погляд, дрібна, але за суттю своєю глибока засада академічної доброчесності формується від першого класу школи, то можемо сподіватися, що вона стане нормою через кілька років.


8 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО ОСВІТУ

8 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО ОСВІТУ

      Освіта – важливий інструмент для здобуття знань. Протягом довгого часу вона розвивалась, удосконалювалась і досі продовжує свій рух у майбутнє, з тією швидкістю, як і технічний прогрес. Проте, сьогодні, ви дізнаєтесь про найцікавіші історії та факти, які пов’язані з освітньою сферою. Можливо, ця інформація змінить ваше уявлення про ті речі, які є загальновідомими.

         Факт №1. Традиційно, найстарішими університетами в світі вважають Оксфорд, Гарвард, Сорбонну. Та насправді, це університет Аль – Карауїн, який знаходиться у місті Фес ( Марокко). Навчальний заклад був заснований в 859 році, на кошти купецької сім’ї аль - Фіхрі. Спочатку це була мечеть, а вже потім стіни освітнього закладу стали розширюватись, і все більше охочих студентів виявляли бажання навчатись.

        Факт № 2. Отримати освіту можна в будь-якому віці, і це довела жителька США Елізабет Ейчелбаум. У віці 90 років жіночка отримала диплом доктора наук. Родичі та внуки можуть гордитись неймовірними досягненнями бабусі.

        Факт №3. Всім студентам тяжко висидіти на лекціях. А ви уявіть, що вона триває не 1 год. 20 хв, а до прикладу, 50 годин. Така лекція була прочитана в одному із австралійських вузів професоркою Барроуз. Послухати цікаву інформацію з уст досвідченої жінки прийшло понад 26 студентів.

        Факт №4. Професія вчителя – складна і відповідальна. Тому, зрозуміло, що рівень заробітної плати має бути високим. Влада Швейцарії взяла на себе обов’язок підтримувати престиж професії вчителя, і тому, мінімальна заробітна плата становить 33 тис. дол. на рік ( понад 881 759 грн.). Уявіть, якби стільки отримували і українські вчителі.

        Факт №5. До речі, у світі зареєстрований і самий великий гонорар. 3 млн. дол. отримав Роланд Дакт, доктор наук, за дводенний курс лекцій по лікуванню завдяки методу гіпнозу.

         Незважаючи на те, що це відбувалось не в Україні, нам також є чим пишатись. Нехай у нас не найкраща  система освіти, та не самі старіші заклади, але є те, чим можна гордитись і розповідати іншим.

      Факт №6. А чи знали ви, що найдавніша школа в Україні була заснована в 988 році в приміщенні Кафедрального собору. Такі дані надає стародавній літопис «Повість минулих літ» Нестора Літописця. До речі, дата заснування школи співпадає з датою хрещення Русі.

        Факт №7. Найбільшим університетом країни вважають Київський політехнічний університет ім. Ігоря Сікорського. Наш заклад приймає набагато більшу кількість студентів, ніж Гарвард.

        Факт №8. Найстарішим ВНЗ прийнято вважати Острозьку академію в м. Острозі (Рівненська область). Проте, це не так. Протягом довгого часу заклад не міг визначитись зі своїм статусом. Тому, Києво-Могилянська академія вважається першим найвищим закладом.

         Власне, таких цікавих фактів в історії освіти можна знайти багато. Ми впевнені, що Україна продовжить свій список досягнень у цій сфері, і обов’язково займе лідируючі позиції.

 

Джерело: Всеосіта


Квест "Загадки стародавнього Єгипту"

Квест

     Сьогодні стіни нашої гімназії перетворились на Стародавній Єгипет. Дві команди невтомних шукачів пригод з 6-го класу "Гроно" на своєму шляху зустрічали таємниці давнього світу, знаходили відгадки, які дали можливість рухатись далі та дізнатись усі цікавинки Єгипетської цивілізації.


Перше свято "Мурашок"

Перше свято

    "Мурашки" здивували акторським мистецтвом. Вчора відбулось перше свято нульового класу в школі. За допомогою танцю, співу та акторської гри діти передали гостям усю свою любов до навколишнього світу, який для нас створив Бог. 


У гості до мудрого Лева!🦁

У гості до мудрого Лева!🦁

      Наші першокласники "Перлинки" та "Краплинки" сьогодні відвідали Льівську обласну бібліотеку для дітей. Школярі поспілкувалися з бібліотекарями. Як справжні дипломати домовились про тісну співпрацю. Також першокласники отримали цінні знання, а саме "Золоті правила користування книгами". Ну і,звичайно, кожен пригледів собі книгу!


Канікули - хороший час для навчання!

Канікули - хороший час для навчання!

         Вік живи - вік учись! Вчителі нашої школи на канікулах вивчали основи медіації. Лектор семінару - представник Польського Центру Медіації Катажина Стриєк подала вчителям цікаву та корисну інформацію разом з практичними вправами.

       Проблема конфлікту гостро постає в сучасному суспільстві, тому одним із завдань школи є навчити дитину розв'язувати конфлікти, знаходити вихід із ситуацій, вміти захистити свою думку та відстояти позицію, при цьому не ображаючи гідності іншої людини.

     Сучасний вчитель має бути озброєний знаннями та практичними навичками, бути певною мірою медіатором в шкільному середовищі. Прослухавши семінар, вчителі отримали базові знання медіації та комплекс вправ, які також можна використовувати у роботі з дітьми.


Духовні науки для вчителів.

Духовні науки для вчителів.

    Сьогодні спільнота школи мала чудову можливість духовного збагачення від отця Корнилія з монастиря св. Онуфрія. Тема духовних наук - "Працівник католицької школи".

   Отець виділив головне завдання католицьких шкіл - створити умови для Божого провидіння, навчати так, щоб діти відчували спокій. Вчителеві католицької школи важливо тримати руку на пульсі віри кожного дня. Бо тільки те що йде від доброго серця, приносить добрі плоди.

    о. Корнилій наголосив: "Дбайте про свою віру! Правдивий християнин не докладає зусиль для того, щоб робити добро, це виходить у нього природньо..."
   Кожен з нашої шкільної спільноти почерпнув для себе важливі знання для подальшої праці та цінні думки для роздумів.


У гості до сусідів!

У гості до сусідів!

       Наші наймолодші  "Мурашки", "Перлинки" та "Краплинки" ходили  у гості до сусудів Львівського театру ляльок. Ми танцювали, веселились, щоб підтримати великий проект № 142, та облаштувати гарну відпочинкову зону біля театру.