8 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО ОСВІТУ

8 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО ОСВІТУ

      Освіта – важливий інструмент для здобуття знань. Протягом довгого часу вона розвивалась, удосконалювалась і досі продовжує свій рух у майбутнє, з тією швидкістю, як і технічний прогрес. Проте, сьогодні, ви дізнаєтесь про найцікавіші історії та факти, які пов’язані з освітньою сферою. Можливо, ця інформація змінить ваше уявлення про ті речі, які є загальновідомими.

         Факт №1. Традиційно, найстарішими університетами в світі вважають Оксфорд, Гарвард, Сорбонну. Та насправді, це університет Аль – Карауїн, який знаходиться у місті Фес ( Марокко). Навчальний заклад був заснований в 859 році, на кошти купецької сім’ї аль - Фіхрі. Спочатку це була мечеть, а вже потім стіни освітнього закладу стали розширюватись, і все більше охочих студентів виявляли бажання навчатись.

        Факт № 2. Отримати освіту можна в будь-якому віці, і це довела жителька США Елізабет Ейчелбаум. У віці 90 років жіночка отримала диплом доктора наук. Родичі та внуки можуть гордитись неймовірними досягненнями бабусі.

        Факт №3. Всім студентам тяжко висидіти на лекціях. А ви уявіть, що вона триває не 1 год. 20 хв, а до прикладу, 50 годин. Така лекція була прочитана в одному із австралійських вузів професоркою Барроуз. Послухати цікаву інформацію з уст досвідченої жінки прийшло понад 26 студентів.

        Факт №4. Професія вчителя – складна і відповідальна. Тому, зрозуміло, що рівень заробітної плати має бути високим. Влада Швейцарії взяла на себе обов’язок підтримувати престиж професії вчителя, і тому, мінімальна заробітна плата становить 33 тис. дол. на рік ( понад 881 759 грн.). Уявіть, якби стільки отримували і українські вчителі.

        Факт №5. До речі, у світі зареєстрований і самий великий гонорар. 3 млн. дол. отримав Роланд Дакт, доктор наук, за дводенний курс лекцій по лікуванню завдяки методу гіпнозу.

         Незважаючи на те, що це відбувалось не в Україні, нам також є чим пишатись. Нехай у нас не найкраща  система освіти, та не самі старіші заклади, але є те, чим можна гордитись і розповідати іншим.

      Факт №6. А чи знали ви, що найдавніша школа в Україні була заснована в 988 році в приміщенні Кафедрального собору. Такі дані надає стародавній літопис «Повість минулих літ» Нестора Літописця. До речі, дата заснування школи співпадає з датою хрещення Русі.

        Факт №7. Найбільшим університетом країни вважають Київський політехнічний університет ім. Ігоря Сікорського. Наш заклад приймає набагато більшу кількість студентів, ніж Гарвард.

        Факт №8. Найстарішим ВНЗ прийнято вважати Острозьку академію в м. Острозі (Рівненська область). Проте, це не так. Протягом довгого часу заклад не міг визначитись зі своїм статусом. Тому, Києво-Могилянська академія вважається першим найвищим закладом.

         Власне, таких цікавих фактів в історії освіти можна знайти багато. Ми впевнені, що Україна продовжить свій список досягнень у цій сфері, і обов’язково займе лідируючі позиції.

 

Джерело: Всеосіта


Квест "Загадки стародавнього Єгипту"

Квест

     Сьогодні стіни нашої гімназії перетворились на Стародавній Єгипет. Дві команди невтомних шукачів пригод з 6-го класу "Гроно" на своєму шляху зустрічали таємниці давнього світу, знаходили відгадки, які дали можливість рухатись далі та дізнатись усі цікавинки Єгипетської цивілізації.


Перше свято "Мурашок"

Перше свято

    "Мурашки" здивували акторським мистецтвом. Вчора відбулось перше свято нульового класу в школі. За допомогою танцю, співу та акторської гри діти передали гостям усю свою любов до навколишнього світу, який для нас створив Бог. 


У гості до мудрого Лева!🦁

У гості до мудрого Лева!🦁

      Наші першокласники "Перлинки" та "Краплинки" сьогодні відвідали Льівську обласну бібліотеку для дітей. Школярі поспілкувалися з бібліотекарями. Як справжні дипломати домовились про тісну співпрацю. Також першокласники отримали цінні знання, а саме "Золоті правила користування книгами". Ну і,звичайно, кожен пригледів собі книгу!


Канікули - хороший час для навчання!

Канікули - хороший час для навчання!

         Вік живи - вік учись! Вчителі нашої школи на канікулах вивчали основи медіації. Лектор семінару - представник Польського Центру Медіації Катажина Стриєк подала вчителям цікаву та корисну інформацію разом з практичними вправами.

       Проблема конфлікту гостро постає в сучасному суспільстві, тому одним із завдань школи є навчити дитину розв'язувати конфлікти, знаходити вихід із ситуацій, вміти захистити свою думку та відстояти позицію, при цьому не ображаючи гідності іншої людини.

     Сучасний вчитель має бути озброєний знаннями та практичними навичками, бути певною мірою медіатором в шкільному середовищі. Прослухавши семінар, вчителі отримали базові знання медіації та комплекс вправ, які також можна використовувати у роботі з дітьми.


Духовні науки для вчителів.

Духовні науки для вчителів.

    Сьогодні спільнота школи мала чудову можливість духовного збагачення від отця Корнилія з монастиря св. Онуфрія. Тема духовних наук - "Працівник католицької школи".

   Отець виділив головне завдання католицьких шкіл - створити умови для Божого провидіння, навчати так, щоб діти відчували спокій. Вчителеві католицької школи важливо тримати руку на пульсі віри кожного дня. Бо тільки те що йде від доброго серця, приносить добрі плоди.

    о. Корнилій наголосив: "Дбайте про свою віру! Правдивий християнин не докладає зусиль для того, щоб робити добро, це виходить у нього природньо..."
   Кожен з нашої шкільної спільноти почерпнув для себе важливі знання для подальшої праці та цінні думки для роздумів.


У гості до сусідів!

У гості до сусідів!

       Наші наймолодші  "Мурашки", "Перлинки" та "Краплинки" ходили  у гості до сусудів Львівського театру ляльок. Ми танцювали, веселились, щоб підтримати великий проект № 142, та облаштувати гарну відпочинкову зону біля театру.


Осінні РЕКОЛЕКЦІЇ 2018 р. Б.

Осінні РЕКОЛЕКЦІЇ 2018 р. Б.

           22-23 жовтня учні 5-8 класів школи - гімназії святої Софії пережили два чудових реколекційні дні в Брюховичах. Впродовж усього часу ми ближче знайомилися з такими чеснотами - друзями, як Розсудливість, Справедливість, Мужність та Поміркованість. Саме вони допомагають нам долати перешкоди на шляху до спасіння, дають змогу обирати добро. Щиро дякуємо отцю Антонію за глибокі науки, класним керівникам за цікаві завдання та ділення досвідом, пані Христині за веселі ігри на природі. Дякуємо Богові за чудові умови та смачну їжу, за безцінний час разом. До нових пригод з Богом!


Вітаємо переможницю!

Вітаємо переможницю!

 Найщиріші вітання нашій учениці 4-го класу "Сонечка" Саповській Анжелінці, яка  перемогла  у VI Mіжнародному турнірі з художньої  гімнастики  W GA „Warszawska Jesień 2018" - срібна медель!

А у Всеукраїнському  турнірі  з художньої  гімнастики  Кубок Чорного моря 2018 - золота медаль!  Пишаємося Тобою, Анжелінко, та  бажаємо нових звершень і перемог!