"Перлинки" попрощалися з колядою

Січень Перлинки проводили прощанням з колядою. Готувалися з великим завзяттям. Хопці - віншували та сіяли, дівчата - колядували та щедрували. Своїми виступами поділилися з батьками. Зі святковим, піднесеним настроєм продовжуємо навчальний рік.

Тамара Шмигельська, класовод.


Про Міжнародний Природничий інтерактивний конкурс "Колосок"

Про Міжнародний Природничий інтерактивний конкурс

Учні школи-гімназії святої Софії вже п'ятий рік поспіль беруть активну участь у Міжнародному Природничому інтерактивному конкурсі "Колосок". Конкурс проводиться двічі на рік - весняний та осінній "Колосок". Метою конкурсу є зацікавити школярів вивченням природничих наук, підтримати талановитих учнів, активізувати творчу діяльність вчителів.

Детальніше »»»


Вертеп учнів 6,7 класів. Прощання з колядою [фото; відео]

Вертеп учнів 6,7 класів. Прощання з колядою [фото; відео]

Родинне прощання з колядою спільноти дітей та батьків учнів четвертих та шостого і сьомого класів відбулося у теплій, дружній атмосфері. Для сімей були накриті столи, де, окрім частування, діти могли разом з батьками долучитися до творення шкільної Шопки. Вони власноруч виготовляли персонажів Вертепу: Царів, Ангелів, Пастушків, Ягнят і Зірку. На завершення свята, родини вітали одні одних і представляли свою творчу працю. Відтак рукотворний Вертеп прикріпили на сцені до символічної Шопки, яка тепер прикрашатиме Різдвяні дійства школи-гімназії святої Софії. 

Детальніше »»»


День Театру у школі-гімназії святої Софії

День Театру у школі-гімназії святої Софії

Місяць лютий для школярів гімназії святої Софії розпочався відвідинами театру. Учні четвертих, п'ятого, шостого та сьомого класів побували у першому українському Театрі для дітей та юнацтва на виставі "Собаки".

У сучасному "світі виживання", тварини, на жаль, нерідко мають мало місця у серці людському. Людина спотворила Божий заклик - "будете панувати над усім живим на землі" - і привласнила собі право творити самосуд над живим творінням Бога. Цю проблему сучасного суспільства - бездомні побиті собаки, вигнані та залишені господарями просто неба, виловлювання тварин і їхнє знищення людьми - майстерно, яскраво, талановито представили актори на сцені.

Детальніше »»»


Творчість О. Пушкіна у дослідженнях семикласників [фото]

Творчість О. Пушкіна у дослідженнях семикласників [фото]

Класики літератури - це завжди унікальні особистості з неповторним світоглядом, глибиною мислення і неординарним життєвим шляхом, у якому творчість переплетена з життям так тісно, що важко збагнути, яка подія і хто у творі митця став поштовхом до його створення, чи натхненною музою нового шедевру.

Учні сьомого класу "Воїни світла" школи-гімназії святої Софії спробували збагнути життєвий та творчий шлях митця російської класики, Олександра Пушкіна. Кожен досліджував свою віху творчості або період життя письменника. Пошуки матеріалів увінчалися спільним успіхом. Діти представили свої проекти на уроці, чим збагатилися навзаєм одне від одного і дізналися багато нового та цікавого.

Детальніше »»»


Четвертий клас "Жайворонки" подякував Богові за благословенний Різдвяний час [фото]

Четвертий клас

Четвертокласники "Жайворонки" різдвяними композиціями, виставою, колядками, віршами попрощалися із благословенним часом Різдва. Класне свято «Слава во вишніх Богу» нагадало дітям трепетне очікування святого Миколая, теплі різдвяні коляд-вечори у родині.

Учні  підготували виставу «Чарівна ніч на святого Миколая». Діти так проникливо грали свої ролі, що неодноразово зал дякував гучними аплодисментами.

Свято завершилося спільною колядою.


Відбулися Різдвяні бали у других та третіх класах [фото]

Відбулися Різдвяні бали у других та третіх класах [фото]

Цикл Різдвяних свят у школі-гімназії святої Софії традиційно завершують Різдвяні бали. Цього року діти разом із батьками створювали шопку. Спільною колядою у дружній атмосфері спільнота провела улюблені усіма зимові свята з побажаннями миру та добра навзаєм.


Владика Венедикт про "реформи" із собою

Владика Венедикт про

Така є істина, що, знайшовши час на Бога, людина знаходить час і на себе, краще пізнає себе. Та все більше відкриває Господа у своєму житті. Чим більше ми будемо пізнавати себе і Господа, тим зрозуміліше буде складатись наше життя. Та тоді аж ніяк не обставини нашого життя зміняться, але ми самі найперше змінимось. Тоді все інше навколо нас буде змінюватись крок за кроком.

Адже християнин це не той, який робить реформи у світі, але найперше сам із собою "робить" реформи. Якщо ми докладемо зусиль, щоб впорядкувати своє буття і свої стосунки з Богом, все інше само по собі стане на свої місця. Святий Августин сказав, що коли ми поставимо Бога на перше місце, то все інше стане на свої місця.


Сімейна Розколяда у "Первоцвітах" [фото; відео]

Сімейна Розколяда у

Різдвяні бали у початковій школі святої Софії завершують зимово-різдвяний цикл свят: розколядою, вертепами та спільними частуваннями. Учні третього класу "Первоцвіти" цьогоріч організувалися у родинні творчі колективи. Кожна сім'я, яка заздалегідь приготувала привітання, колядку, дійство... поділилася радістю Різдва з іншими. Око раділо від споглядання того, як батько і мати, тримаючи за руку свою дитину, разом прославляли Христа у Його народженні, хрещенні.

Діти виконали чимало різних композицій, колядок, віршованих привітань та музичних творів на інструментах. Ідею в'язанки Розколяди від Різдва - Василя (Маланки) - до Йордану за участю сімей та родин класу, запрошених вчителів, - втілила класовод "Первоцвітів", п. Леся Кидик. Вдячними оплесками та частуванням смачними пампушками завершилася родинна зустріч.

Детальніше »»»