Владика Венедикт про особистий приклад

Владика Венедикт про особистий приклад

Ось яку важливу річ, для нас, християн, сказав свого часу Віктор Франкл у своїй книзі «Людина у пошуках сенсу»: «Чи можемо ми, професори, а якщо можемо, то як, в процесі навчання в університеті передавати студентам цінності чи дати їм щось на зразок сенсу життя? Моя відповідь: цінностей ми не можемо навчитися - цінності ми маємо пережити. Що ми можемо їм дати, дати зі собою в дорогу, - це сам лише приклад». Цей приклад життя та поступування ми можемо побачити і досвідчити лише тоді, коли зустрілись з кимось. Тому я переконаний, що лише зустріч дає нам нагоду пізнати цінності та досвід інших осіб.


"Перлинки" та "Первоцвіти" побували в Обласній бібліотеці [фото]

Нещодавно "Перлинки" стали активними учасниками презентації журналу "Світ Дитини". "Приємно було те, що, завдяки активній співпраці з бібліотекою, саме нас обрали серед багатьох інших класів та шкіл Львова", - прокоментувала класний керівник п. Тамара Шмигельська.

Діти представили свої проекти, різніномантні напрацювання, які вони зробили для журналу, давали інтерв'ю, бадьоро та з охотою відповідали на запитання представників від ЗМІ та гостей, брали участь у створенні нового журналу.

Детальнішу інформацію про цю подію можна прочитати на сторінці Обласної бібліотеки у Facebook.


Святе Письмо про піст

Святе Письмо про піст

Книга пророка Ісаї 58:1-12

Так говорить Господь до Ісаї:

"1. Кричи на все горло, не стримуйсь! Піднеси, немов сурма, твій голос! Вкажи моєму народові його злочини, домові Якова його переступи!

2. Вони день у день мене шукають, хочуть мої дороги знати, наче народ, що чинить справедливість, не відкидає закону Бога свого. Вони питають у мене справедливих законів, хочуть, щоб Бог був близько.

3. «Навіщо нам постити, як ти не бачиш; себе умертвляти, як ти не знаєш?» Таж ви в день посту виконуєте ваші справи, гнобите всіх робітників ваших.

4. Ви постите на те, щоб правуватися та сваритись і немилосердно бити кулаком. Не так ви нині постите, щоб голос ваш було чути на небі.

5. Хіба такий піст мені довподоби, день, коли хтось умертвлює себе? - Схиляти голову, немов тростина, вереття і попіл під себе підстелювати, - чи це назвеш ти постом та днем, Господові вгодним?

6. Ось піст, який я люблю: кайдани несправедливости розбити, пута кормиги розв'язати, пригноблених на волю відпустити, кожне ярмо зламати,

7 з голодним своїм хлібом поділитись, увести до хати бідних, безпритульних, побачивши голого, вдягнути його, від брата твого не ховатись.

8. Тоді світло твоє засяє, як зірниця, загоїться негайно твоя рана, спасіння твоє буде йти поперед тебе, Господня слава - слідом за тобою.

9 Тоді візвеш, і Господь відповість, ти крикнеш, і він скаже: - Ось я! Коли ти викинеш із-посеред себе утиск, перестанеш погрожувати пальцем і безбожно говорити,

10 коли голодному ти віддаси хліб твій, наситиш пригніченого душу, тоді засяє твоє світло в пітьмі, тьма твоя буде, немов південь.

11. Господь завжди буде тебе водити, наситить твою душу за посухи, зробить міцними твої кості. Ти станеш, мов сад зрошений, мов джерело, якого води не висихають.

12 Тобою будуть відбудовані руїни віковічні, ти знов поставиш підвалини минулих родів. Тебе назвуть поправником проломів, оновником стежок для житла".


Уперше учні школи-гімназії св. Софії проведуть молодіжні Хресні Дороги у храмах Львова

Уперше учні школи-гімназії св. Софії проведуть молодіжні Хресні Дороги у храмах Львова

З ініціативи класного керівника 6,7 класів та відповідальної за Літургійно-молитовний супровід учнів середньої школи-гімназії св. Софії, п. Іванни Рижан, уперше цього року старші діти нашої школи проведуть молодіжні Хресні Дороги у різних храмах м. Львова. Щотижня, під час Великого посту, учні 5-7 класів молитимуться в іншому храмі. Це, окрім духовного наповнення, збагатить їхній світогляд пізнанням сакральних архітектурних пам'яток Львова, а також допоможе подолати бар'єри щодо спілкування та зустрічами з новими людьми.

Детальніше »»»


Учні шостого класу "Едельвейси" побували на метеостанції

Учні шостого класу

Загальновідомо, що візуалізована інформація сприймається краще та запам’ятовується найдовше. Під час вивчення теми з географії "Атмосфера" відбулася екскурсія, де учні 6 класу «Едельвейси» на власні очі побачили та познайомилися із цілодобовою роботою метеорологів та аерологів.


Дні пам'яті Героїв Небесної Сотні - 6,7 класи [фото]

Дні пам'яті Героїв Небесної Сотні - 6,7 класи [фото]

Цього тижня Україна молитовно згадувала, історично оцінювала, критично аналізувала дні, які увійшли в історію нашої нації, як трагічні дні пам'яті багатьох невинно вбитих українців, котрі вкотре в історії нашої держави виступии на захист своїх прав, свобод.

Дні памяті Героїв Небесної Сотні!

Учні шостого та сьомого класів школи-гімназії святої Софії щодня на ранковій молитві, серед іншого, моляться за мир в Україні, родини загиблих героїв та бійців на Сході. Ми переглянули альбом-трилогію із найяскравішими фотомоментами кривавих подій 18-20 лютого. Згадали людей, котрі першими пролили свою кров за сучасну Україну. Послухали декламування поезій Ліни Костенко у виконанні самої авторки про безбожницьку систему та свавілля сучасної влади щодо свого народу, про плекання духу правди у собі і твердої волі до боротьби за своє, рідне, українське. Діти згадали переживання своїх рідних, котрі в той час були на Майдані, та їхні розповіді вдома.

Творімо історію української нації у серці дитини ще за шкільною партою.


На уроці географії семикласники відчули себе північноамериканцями [фото]

На уроці географії семикласники відчули себе північноамериканцями [фото]

"Будь-яка країна, зрештою, як і будь-який материк, проходить складний період становлення. Це стосується і Північної Америки. Вперше в Європі про неї дізналися завдяки великому мореплавцю Христофору Колумбу. З цього часу багато змінилося, тепер це розвинений континент, що налічує 23 держави, з надзвичайно багатою культурною спадщиною", - розповіла п. Катерина Соболь, вчитель георгафії.

Сьогоді учні сьомого класу "Воїни світла" поринути у світ природи, культури та традицій цього материка. Вони демонстрували стилізований одяг країн Північної Америки в різні часи, а також смакували страви американської кухні, які приготували власноруч.


100 днів у школі-гімназії святої Софії [фото]

100 днів у школі-гімназії святої Софії [фото]

17 лютого школярі НВК "Школи-гімназії святої Софії" традиційно святкували 100 - ий день навчання. Цього дня діти працювали у навчальних центрах - мовному, математичному, логічному, мистецькому, театральному, творчому, пошуковому, словниковому, геометричному, біблійному, поетичному, центрі кмітливості. Особливістю кожного центру було те, що у завданнях з різних предметів учні мали знайти, відгадати, створити цифру, слово, ребус зі 100.

Під час роботи діти згадували найцікавіші події, що відбулися минулими роками, планували нові, фантазували на найнеймовірніші теми (н-д, розклад уроків для учнів, які будуть навчатися у нашій школі через 100 років"). Цього дня учні прийшли у школу у костюмах та були в образах, які самі обрали для себе.

Солоденьким очікуваним сюрпризом на підвечірок був святковий торт із цифрою 100.

А наші наймолодші школярі випустили у небо кульки зі "100"!


"Незабудки" на Стрітення освятили власноруч виготовлені свічки [фото]

До свята Стрітення Господнього учні першого класу «Незабудки» готувалися заздалегідь. Після опрацювання теми «Свічка» на уроці читання, діти відвідали Львівську свічкову мануфактуру.  Там вони мали майстер-клас по виготовленню свічок. Працювали, як стверджує п. Іванка Онисько, класний керівник, довго, старанно і завзято, а результат отримали неймовірно чудовий.

"Ми зробили дві свічки. Одну у формі піраміди, або кулі з дрібненьких різнокольорових кубиків і сердечок", - розповіла вчитель і додала, що через свічку діти розкрили цікаві ідеї. Один учень заповнив свічку кубиками парафіну кольорів веселки, інший,  за допомогою цих кольорових кубиків, створив картину: перший шар – синій - це небо, другий – жовтий - це сонце, а останній -  зелений - це рослини. Діти у великому розмаїтті кольорів вдумливо вибирали, який колір насипати у форми.

Детальніше »»»


"Перлинки" почули голос С. Крушельницької та дізналися, хто створив перший сірник [фото; відео]

Незважаючи на ранкову морозну погоду та далекий шлях до музею, ми провели сьогодні цікаву екскурсію, наповнену новими знаннями, враженнями та позитивними емоціями. 
Відвідавши Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької, ми ніби потрапили у своєрідну подорож у минуле артистичного світу співачки, пройшли її життєвим та творчим шляхом, познайомились із родиною та друзями. Також почули найдорожчу перлину музею - неповторний голос Соломії Крушельницькоі (із запису).


Другою темою екскурсії була виставка під назвою "Музична філуменія", де "Перлинки" дізналися, хто був творцем першого сірника і коли з'явилися перші сірники. А також мали унікальну можливість тримати в руках і розглядати сірникові коробки та сірники різних форм та розмірів, сірникові етикетки столітньої давності, які вражають розмаїттям зображень на них. "Перлинки" стали героями сюжету, який знімали про це. Ось, як усе було...

Тамара Шмигельська, класний керівник

Детальніше »»»