У Соборі св. Юра діти з гімназії святої Софії проведуть Хресну Дорогу

У Соборі св. Юра діти з гімназії святої Софії проведуть Хресну Дорогу

У Соборі святого Юра учні 4-7 класів школи-гімназії святої Софії проведуть Хресну Дорогу за мир в Україні. Упродовж посту діти провадили Хресні Дороги у храмах Львова за наших воїнів, їхні родини, полонених, за дітей, батьки яких загинули на війні, за мир в Україні.

Молитва відбудеться 5 квітня о 17.00 год.

Щиро запрошуємо усіх бажаючих на спільні духовні розважання!


12 корисних порад про Таїнство Сповіді

12 корисних порад про Таїнство Сповіді

Я не знаю нікого, хто не відчував би дискомфорту перед сповіддю. Проте знаю тих, хто непритомніє від самої думки про сповідь! Протягом багатьох років практики і журналістської роботи я зібрав кілька порад сповідників про те, як підійти до Таїнства Покаяння та Примирення. Я сам користуюся ними і знаю, що вони допомагають іншим. Рекомендую їх усім, у кого конфесіонал асоціюється скоріше «з катівнею», ніж з «обіймами нескінченого милосердя».

(Папа Франциск)

Детальніше »»»


Під час канікул учителі навчаються [фото]

Під час канікул учителі навчаються [фото]

Під час весняних канікул учителі школи-гімназії святої Софії навчаються. Проте початком усілякої праці, чи навчання у нас є молитва. Упродовж двох днів наші зустрічі розпочиналися Божественною Літургією, яку очолював, ієр. Тарас Гринчишин, духівник Школи святої Софії.

Священик закликав спільноту педагогів у час посту намагатися збагнути, чи присутнє у нас свідоме, щире прагнення раю, чи можемо ми вийти поза свої клопоти і подивитися на власні "зорі" у душі, побачити їх, побачити свої мрії і зробити до них крок. Відтак заохотив попрацювати над нашими "жертовниками", які спорудили і плекаємо у собі, намагатися позбутися їх настільки, щоб вони стали порохом. Це, на його переконання, подарує нам свободу, у якій ми навчимося у смиренні бачити себе.  

Детальніше »»»


"Лілеї" познайомилися із Шевченковою "Катериною" [фото]

Учні п'ятого класу "Лілеї" відвідали палац Потоцьких, де у ці березневі дні знаходиться Шевченковий мистецький творчий шедевр, його картина - "Катерина". "Нам було тепло і приємно бути біля картини, якою дихав Тарас", - засвідчили діти. Окрім того, учні побачили і почули чимало цікавого про особливості архітектури та оздоблення Палацу.  


Хресна Дорога учнів 5-7 кл. у храмі Преображення ГНІХ [фото]

Хресна Дорога учнів 5-7 кл. у храмі Преображення ГНІХ [фото]

Сьогодні, 22 березня, учні школи-гімназії святої Софії провели Хресну Дорогу у храмі Преображення ГНІХ. "Нашою ідеєю у час посту було помолитися ці щотижневі Хресні Дороги за мир в Україні у різних храмах м. Львова, адже війна забрала не одне молоде життя і болючою раною відгукнулася не в одній львівській та українській родині. Також діти складають і свої особисті намірення", - прокоментувала організатор, п. Іванна Рижан.  

Наступна і остання у цьому році Хресна Дорога відбудеться у Архикатедральному соборі святого Юра 05 квітня о 17.00 год. Щиро запрошуємо усіх бажаючих на спільну молитву з дітьми.


У школі-гімназії святої Софії триває тиждень англійської мови [фото; відео]

У школі-гімназії святої Софії триває тиждень англійської мови [фото; відео]

Тиждень англійської мови під гаслом "We love learning English" у нашій школі розпочато виступом учнів третіх класів "Перлинок" та "Первоцвітів". "Ми бажали поділитися з друзями та батьками уже здобутими навиками, адже багато спілкуємося та співаємо англійською на уроках", - прокоментувала вчитель, п. Ірина Пєкна.

Приємними моментами на заході були виконання пісні "Щедрик", розповіді гуморесок та віршів англійською. У п'ятницю свої вміння представлять учні середньої школи (5-7 кл.).

Детальніше »»»


Владика Венедикт про християнське життя

Владика Венедикт про християнське життя

Наше християнство дуже часто є індивідуальним: я маю особисті стосунки з Богом, ходжу до сповіді, молюся… Однак чи ми усвідомлюємо, що Бог є для всіх нас Отцем? Ми ж є Його діти, і кожна людина, яка живе на землі, є Божою дитиною. Моє християнське життя не є лише моїм особистим – воно стосується мого ближнього, мого брата й сестри в Христі. Ми відповідальні за те, щоб навчати про Отця і звіщати Добру Новину кожній людині.

Погляньмо кожен на своє життя: чи багато ми говоримо про Бога в наших щоденних життєвих обставинах? Якраз навпаки: ми соромимося, вважаємо, що не випадає якось про це розмовляти, хвилюємося і переймаємося, що про нас подумають. Але ж найперше варто було б подумати, що ці люди, які нас оточують, наші в Бозі браття і сестри, не знають про свого Отця і, може, підсвідомо очікують, що ми звістимо їм про їхнього Небесного Батька.


Хрестопоклінна неділя - середина посту

Хрестопоклінна неділя - середина посту

Середина дороги Великого посту

Минулої неділі у Євангелії говорилося про яскравий приклад та важливість друзів, які допомогли товаришеві зустріти Спасителя і отримати звільнення від його хвороби. Сьогодні, у неділю, 19 березня, на половині дороги посту Свята Церква закликає нас звернути увагу на Святий Хрест, не тільки як на місце смерті нашого Відкупителя, але також як спосіб наслідування Христа.

Слова Спасителя: “Коли хто хоче йти за мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій та йде слідом за мною” є запрошенням і, водночас, умовою, щоб бути у Царстві Божому. Бачимо у цих словах, що Христос хоче, щоб ми йшли разом із Ним хресною дорогою нашого життя, щоб ми несли кожен свій хрест, але разом із Ним. 

Детальніше »»»