"Лілеї" познайомилися із Шевченковою "Катериною" [фото]

Учні п'ятого класу "Лілеї" відвідали палац Потоцьких, де у ці березневі дні знаходиться Шевченковий мистецький творчий шедевр, його картина - "Катерина". "Нам було тепло і приємно бути біля картини, якою дихав Тарас", - засвідчили діти. Окрім того, учні побачили і почули чимало цікавого про особливості архітектури та оздоблення Палацу.  


Хресна Дорога учнів 5-7 кл. у храмі Преображення ГНІХ [фото]

Хресна Дорога учнів 5-7 кл. у храмі Преображення ГНІХ [фото]

Сьогодні, 22 березня, учні школи-гімназії святої Софії провели Хресну Дорогу у храмі Преображення ГНІХ. "Нашою ідеєю у час посту було помолитися ці щотижневі Хресні Дороги за мир в Україні у різних храмах м. Львова, адже війна забрала не одне молоде життя і болючою раною відгукнулася не в одній львівській та українській родині. Також діти складають і свої особисті намірення", - прокоментувала організатор, п. Іванна Рижан.  

Наступна і остання у цьому році Хресна Дорога відбудеться у Архикатедральному соборі святого Юра 05 квітня о 17.00 год. Щиро запрошуємо усіх бажаючих на спільну молитву з дітьми.


У школі-гімназії святої Софії триває тиждень англійської мови [фото; відео]

У школі-гімназії святої Софії триває тиждень англійської мови [фото; відео]

Тиждень англійської мови під гаслом "We love learning English" у нашій школі розпочато виступом учнів третіх класів "Перлинок" та "Первоцвітів". "Ми бажали поділитися з друзями та батьками уже здобутими навиками, адже багато спілкуємося та співаємо англійською на уроках", - прокоментувала вчитель, п. Ірина Пєкна.

Приємними моментами на заході були виконання пісні "Щедрик", розповіді гуморесок та віршів англійською. У п'ятницю свої вміння представлять учні середньої школи (5-7 кл.).

Детальніше »»»


Владика Венедикт про християнське життя

Владика Венедикт про християнське життя

Наше християнство дуже часто є індивідуальним: я маю особисті стосунки з Богом, ходжу до сповіді, молюся… Однак чи ми усвідомлюємо, що Бог є для всіх нас Отцем? Ми ж є Його діти, і кожна людина, яка живе на землі, є Божою дитиною. Моє християнське життя не є лише моїм особистим – воно стосується мого ближнього, мого брата й сестри в Христі. Ми відповідальні за те, щоб навчати про Отця і звіщати Добру Новину кожній людині.

Погляньмо кожен на своє життя: чи багато ми говоримо про Бога в наших щоденних життєвих обставинах? Якраз навпаки: ми соромимося, вважаємо, що не випадає якось про це розмовляти, хвилюємося і переймаємося, що про нас подумають. Але ж найперше варто було б подумати, що ці люди, які нас оточують, наші в Бозі браття і сестри, не знають про свого Отця і, може, підсвідомо очікують, що ми звістимо їм про їхнього Небесного Батька.


Хрестопоклінна неділя - середина посту

Хрестопоклінна неділя - середина посту

Середина дороги Великого посту

Минулої неділі у Євангелії говорилося про яскравий приклад та важливість друзів, які допомогли товаришеві зустріти Спасителя і отримати звільнення від його хвороби. Сьогодні, у неділю, 19 березня, на половині дороги посту Свята Церква закликає нас звернути увагу на Святий Хрест, не тільки як на місце смерті нашого Відкупителя, але також як спосіб наслідування Христа.

Слова Спасителя: “Коли хто хоче йти за мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій та йде слідом за мною” є запрошенням і, водночас, умовою, щоб бути у Царстві Божому. Бачимо у цих словах, що Христос хоче, щоб ми йшли разом із Ним хресною дорогою нашого життя, щоб ми несли кожен свій хрест, але разом із Ним. 

Детальніше »»»


Відбудеться Хресна Дорога учнів 5-7 класів: храм Преображення ГНІХ, м. Львів

Відбудеться Хресна Дорога учнів 5-7 класів: храм Преображення ГНІХ, м. Львів

Запрошуємо взяти участь у молодіжній Хресній Дорозі, яку проведуть учні 5-7 класів школи-гімназії святої Софії. Молитва відбудеться 22 березня о 17.00 у храмі Преображення ГНІХ м. Львова.

Нагадаємо, що попередньо діти провели Хресну Дорогу у храмі верх. апп. Петра і Павла (Гарнізонний храм).

Щиро запрошуємо спільноту школи, батьків, парохіян та гостей міста на спільну молитву!


Учні п'ятих-сьомих класів взяли участь у передвеликодніх реколекціях [фото; відео]

Учні п'ятих-сьомих класів взяли участь у передвеликодніх реколекціях [фото; відео]

У передвеликодній час доброю практикою для людини є зупинка, переосмислення, зміна звичного ритму життя. Такий досвід учні 5-7 класів школи-гімназії пробували здобувати під час реколекцій, які відбулися 15-16 березня у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. митр. Йосифа Велямина Рутського, монастир святого Йосифа Обручника, у  смт. Брюховичі. Реколекції провів духівник школи-гімназії святої Софії, ієрм. Домінік (ЧСВВ).

Детальніше »»»