8 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО ОСВІТУ

Освіта – важливий інструмент для здобуття знань. Протягом довгого часу вона розвивалась, удосконалювалась і досі продовжує свій рух у майбутнє, з тією швидкістю, як і технічний прогрес. Проте, сьогодні, ви дізнаєтесь про найцікавіші історії та факти, які пов’язані з освітньою сферою. Можливо, ця інформація змінить ваше уявлення про ті речі, які є загальновідомими.

Факт №1. Традиційно, найстарішими університетами в світі вважають Оксфорд, Гарвард, Сорбонну. Та насправді, це університет Аль – Карауїн, який знаходиться у місті Фес ( Марокко). Навчальний заклад був заснований в 859 році, на кошти купецької сім’ї аль - Фіхрі. Спочатку це була мечеть, а вже потім стіни освітнього закладу стали розширюватись, і все більше охочих студентів виявляли бажання навчатись.

Факт № 2. Отримати освіту можна в будь-якому віці, і це довела жителька США Елізабет Ейчелбаум. У віці 90 років жіночка отримала диплом доктора наук. Родичі та внуки можуть гордитись неймовірними досягненнями бабусі.

Факт №3. Всім студентам тяжко висидіти на лекціях. А ви уявіть, що вона триває не 1 год. 20 хв, а до прикладу, 50 годин. Така лекція була прочитана в одному із австралійських вузів професоркою Барроуз. Послухати цікаву інформацію з уст досвідченої жінки прийшло понад 26 студентів.

Факт №4. Професія вчителя – складна і відповідальна. Тому, зрозуміло, що рівень заробітної плати має бути високим. Влада Швейцарії взяла на себе обов’язок підтримувати престиж професії вчителя, і тому, мінімальна заробітна плата становить 33 тис. дол. на рік ( понад 881 759 грн.). Уявіть, якби стільки отримували і українські вчителі.

Факт №5. До речі, у світі зареєстрований і самий великий гонорар. 3 млн. дол. отримав Роланд Дакт, доктор наук, за дводенний курс лекцій по лікуванню завдяки методу гіпнозу.

Незважаючи на те, що це відбувалось не в Україні, нам також є чим пишатись. Нехай у нас не найкраща  система освіти, та не самі старіші заклади, але є те, чим можна гордитись і розповідати іншим.

Факт №6. А чи знали ви, що найдавніша школа в Україні була заснована в 988 році в приміщенні Кафедрального собору. Такі дані надає стародавній літопис «Повість минулих літ» Нестора Літописця. До речі, дата заснування школи співпадає з датою хрещення Русі.

Факт №7. Найбільшим університетом країни вважають Київський політехнічний університет ім. Ігоря Сікорського. Наш заклад приймає набагато більшу кількість студентів, ніж Гарвард.

Факт №8. Найстарішим ВНЗ прийнято вважати Острозьку академію в м. Острозі (Рівненська область). Проте, це не так. Протягом довгого часу заклад не міг визначитись зі своїм статусом. Тому, Києво-Могилянська академія вважається першим найвищим закладом.

Власне, таких цікавих фактів в історії освіти можна знайти багато. Ми впевнені, що Україна продовжить свій список досягнень у цій сфері, і обов’язково займе лідируючі позиції.

Джерело: Всеосіта