Учні п'ятих-сьомих класів взяли участь у передвеликодніх реколекціях [фото; відео]

У передвеликодній час доброю практикою для людини є зупинка, переосмислення, зміна звичного ритму життя. Такий досвід учні 5-7 класів школи-гімназії пробували здобувати під час реколекцій, які відбулися 15-16 березня у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. митр. Йосифа Велямина Рутського, монастир святого Йосифа Обручника, у  смт. Брюховичі. Реколекції провів духівник школи-гімназії святої Софії, ієрм. Домінік (ЧСВВ).

Тема духовник наук - "Дорога до Бога: Святі Таїнства Покаяння та Євхаристії". Божественна Літургія і науки священика, практика вечірньої молитви в тиші та індивідуальні бесіди з духівником створили можливість дітям дещо зупинитися і вийти поза їхній активний навчально-пізнавальний час життя та послухати голос своєї душі, почути іншого біля себе.

Захоплюючою була мандрівка слідами Біблійних сюжетів, де діти вчилися через інсценізацію проживати і проносити крізь своє серце образи біблійних героїв. Також їхнім завданням було внести і свої авторські ремарки як супровід до головного сюжету інсценівки. Відтак крізь притчі учні вчилися бачити правду як мірку свого життя та свою відповідальність за нього. Цікавою була інтерактивна гра "Я у світі людей і речей", де діти навчалися вибудовувати пріоритети свого життя.

Окрім того, було враховано побажання дітей щодо рухливих ігор на свіжому повітрі, зокрема футболу. Також було вдосталь особистого вільного часу, щоб кожен зміг відпочити і набратися сил у нашій мандрівці як до Великодня, так і до завершення цього навчального року. Прогулянка Брюховецьким лісом створила для цього добрі передумови. Рівно ж діти дізналися про історію Брюхович і про те, чому саме так названо ліс у цій місцевості.

Особливі емоції викликав вечірній перегляд фільму "Гарні діти не плачуть", у якому, на прикладі стосунків підлітків у класі, показано велику силу дружби, підтримки і любові між дітьми, де невиліковна хвороба і смерть однокласниці об'єднала учнів в одну родину.

Підсумком реколекцій була загальна зустріч, де кожен висловив свої враження, думки, побажання та пропозиції щодо подальших зустрічей.

Слава Богу за все!