Під час канікул учителі школи-гімназії св. Софії продовжують вчитися, насолоджуватися природою і молитися [фото]

Осінні канікули для вчителів школи-гімназії святої Софії не втрачають своїх барв. І дощ зовсім не є перешкодою, швидше, навпаки, мокре осіннє колоритне листя виблискує на землі, мов полаковане. Запах грибів, дощу і різнокольорової листяної ковдри сколихує у пам'яті дорослих людей дитячі спогади про калюжі, краплі дощу і повертає у безтурботне дитинство.

Цікаву духовно-пізнавально-відпочинкову мандрівку провели педагоги школи під час канікул. Ми відвідали відпустовий центр на Львівщині - Страдч, помолилися святу Літургію на цьому місці, дізналися про історію страдецької землі, її мучениників та святих.

Побували у чудовому храмі Крехівського монастиря оо. Василіян та почули історичні витоки цього місця. Піднялися до джерела та печер прекрасним осіннім лісом та почастувалися смачним обідом з "василіянським" борщем від монастирської братії.

Відвідали м. Жовкву та місцевий храм з прекрасними вітражами, розписами та неординарними сюжетами. Зокрема, у капличці храму побачили Бородицю з Ісусом у вишиванці, ангелів з українськими ликами та ще багато неймовірно цікавого з того, що живою історією промовляє зі стін.

Під час подорожі нас супроводжував п. Зеновій Боровець, доцент НУ "Львівська політехніка", історик, член Комісії у справах мирян Львівської архиєпархії УГКЦ. Саме він занурив нас у минувшину та архівні матеріали історії земель Львівщини. Як розповів п. Зеновій, торкаючись постаті митрополита Андрея Шептицького, той, попри всю свою широкомасштабну діяльність на благо українського народу, також займався і екологічними питаннями. Він, зокрема, викупив і зберіг 40 тисяч га землі лісового господарства на території Страдч-Янів, яке потім стало основою Львівського Лісотехнічного інституту. У свій час німці хотіли вирубати сосни цього лісгоспу для потреб фронту, тому що деревина була дуже доброю. Тоді Митрополит Андрей доклав усіх зусиль, щоб врятувати ліси Розточчя. Він використав усі свої приватні контакти у Європі і заделегував. що вирубка цих насаджень спричинить екологічну катастрофу. Йому вдалося зберегти ці землі, але жертвою німців став лісник, Андрій П'ясецький, котрий відповідав на той час за цю дослідну ділянку. Німці його знищили.

Історія зодягає нашу Україну своєю духовністю, національністю, мужністю та стійким духом, що з покоління в покоління передається нащадкам, котрі і досі несуть цей стяг честі та гідності нашого народу на тлі націй.

Більше фото у мережі Facebook