Духовне виховання


 

 

 

...З БОГОМ ЧУЮСЯ СПОВНЕНИМ ЕНЕРГІЇ,

  ПРИЙМАЮ НОВІ ВИКЛИКИ, ПРОРАХОВУЮ НАСТУПНІ КРОКИ...

 

      Духовна складова є домінантою у процесі навчання і виховання у Школі святої Софії. Бо, врешті, отримати добрі знання можна у будь-якій школі, ми ж намагаємося прищепити дітям справжні християнські цінності, які вони пронесуть через усе життя. Ми пробуємо допомогти кожній дитині усвідомити задум Бога щодо свого життя.

        Учні, вчитуючись у Святе Письмо, намагаються знайти відповіді на важливі питання, усвідомлюють, що життя нам подароване Богом і прожити ми його маємо вповні, зреалізувавши свої таланти якнайкраще, і не через те, що так хочуть батьки чи вчителі. Усвідомивши це, діти відповідальніше ставляться до розвитку своїх здібностей, аби змогти подарувати своє життя іншим через покликання – ставши добрим лікарем, учителем, священиком, музикантом, футболістом...

       Ми практикуємо у школі щоденну двадцятихвилинну молитву, вивчаємо і пізнаємо нашу візантійську традицію. Раз на тиждень кожен клас має Святу Літургію. Отці-духівники о. Тарас та о. Антоній проводять невеликі духовні науки-сарепти, двічі на рік учні мають реколекції – перед Різдвом та Великоднем. Діти усвідомлено переживають усі події літургійного року,вивчають Боже слово, відкривають для себе скарб молитви. Найяскравішим спогадом кожної дитини є Перша Сповідь і Урочисте Святе Причастя. Наші діти традиційно мають триденну поїздку в Дору, до монастиря,де відбувається Тайна Першої Сповіді. Ця поїздка є завершальним етапом дворічного катехитичного навчання і залишає  глибокий слід у серцях дітей на все життя.

     Важливим у християнській формації дітей та вихованні активних майбутніх громадян є також факультатив «Лідерство», де ми намагаємося пояснити дітям, що Бог –головний лідер, який провадить усією історією, всією Церквою, кожною спільнотою, яка довіряє Йому. Християнський лідер – людина, яка дозволяє Богові вести себе, а коли вона проваджена Господом, то вміє допомогти іншим зреалізуватися у їхньому покликанні.

 

о. Йоан Лубів, ЧСВВ